Doporučené knihy

Nová učebnice „nejen“ pro trenéry dětí

Kniha detailně popisuje, co by asi měli vědět rodiče a trenéři dětí, které přichází do fotbalu. Jsou zde řešeny nejen otázky co učit a v jakém pořadí, ale i zejména jak to učit, co přísluší trenérům a co rodičům a jak by měli na výchově a učení dětí spolupracovat.

Nejde o tvrzení psaná na papíře, ale o v praxi vyzkoušené postupy, konzultované v mnoha diskuzích s trenéry, ale i rodiči sportovně úspěšných i neúspěšných dětí. V knize najdete i odkazy na mnohé aktuální metodické materiály české i zahraniční, včetně videí, které jako vizuální a odborně komentovaný materiál doplňují knihu. Tato videa najdete na stránkách Fotbalové asociace. Do fotbalového prostředí vstupuje řada dětí a rodičů bez zkušeností s fotbalem a třeba i se zkušenostmi z jiných sportů. Pro tyto je zde vypsán program již od prvních sportovních krůčků zhruba od 4 let, ke všeobecnému rozvoji i k fotbalu. Kniha je učebním textem pro Licenci C ale i pro licence vyšší.

Kniha je psána opravdu detailně a je určena těm, kteří opravdu chtějí vést své malé hráče k samostatnému, zodpovědnému výkonu, ale postaveném na myšlence, že hra sama je ve své komplexnosti nejlepší učitel.

Tato „učebnice“ je již běžně  v prodeji v maloobchodní síti.
například zde: www.netfotbal.cz, www.kosmas.cz apod…